FIS Svetsko prvenstvo u nordijskom skijanju 2003.
18.02.-01.03.2003.    Val Di Fiemme, Italija

FIS SVETSKO PRVENSTVO U NORDIJSKOM SKIJANJU
   VAL DI FIEMME 2003

26.02.2003.Sprint, 1500m, muskarci, žene
     Šveđanin Tobijas Fredrikson i Norvežanka Marit Bjergen osvojili su zlatne medalje u sprinterskim trkama na 1500 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u nordijskim sportovima u Val Di Fjemu, Italija.
     Fredrikson je doneo drugu zlatnu medalju za Švetsku, a u velikom fimalu nadmašio je dvojicu Norvežana, među njima i aktuelnog olimpijskog šampiona Hetlanda i mladog Nemca Angerera.
     Kod žema, Marit Bjergen je na superioran način stigla do zlatne medalje, doneviš peto zlatno odličje svojoj zemlji na ovom SP. Trke je pratilo preko 20.000 gledalaca

24.02.2003. Muška štafeta 4x10km (2x10km slobodno i 2x10km klasično)
     Muška štafeta Norveške u sastavu: Ouklend, Estil, Hofštad, i Alsgard odbranila je zlatnu medalju osvojenu pre dve godine u finskom Lahtiju. Oni su u foto finišu sa rezultatom 1:31.56,4 sati prvi prosli koroz cilj, samo 0,2 sekunde ispred drugoplasirane ekipe štafete Nemačke. Trećeplasirani su Šveđanisa 16,4 sekunde zaostatka.

23.02.2003.
Ski skokovi K-120 ekipno

Posle drugih mesta na SP u Lahtiju i na Olimpijadi, Ahonen i drugovi nonačno na vrhu sveta. Finski skakački kvartet Jane Ahonen, Tamai Kiuru, Artu lapi i Mati Hautameki, osvoio je zlatnu medalju u ekipnom takmičenju na 120 metarskoj skakaonici  u Val Di Fjemeu. Skakači Japana su stigli do srebrne medalje, a Norvežani do bronze.

U ženskoj štafeti kombinovano 4x5 km podedile su takmičarke Nemačke ispred Finske i Norveške ekipe.

U Nordijskoj kombinaciji ekipno posle skokova i štafete 4x5km, pobedila je ekipa Austrije ispred Nemačke i Finske.

23.02.2003.
   10 km klasičnim + 10 km slobodnim stilom muškarci
     Pobedio je Šveđanin Per Elofson. Drugi je Norvežanin Tomas Rud Hofstad, atreći još jedan Šveđanin Jergen Brink.
22.02.2003.
 5 km klasičnim + 5 km slobodnim stilom žene
     Estonka
Kristina Smigun, nova je svetska šampionka u ovoj disciplini. Ona je na ovom Svetskom prvenstvu već osvojila dve srebrne medalje na 10 i na 15 km predhodnih dana, plasirajući se oba puta iza norvežanke Bente Skari, koja nije učestvovala na ovoj trci. U velikoj borbi za drugo mesto, srebrnu medalju je osvojila nemica Evi Sahenbaher (22), koja je u finišu imala malo više snage od ruskinje Olge Savailove, kojoj je ovo druga bronza na ovom SP.

ski skokovi K-120
     Na takmičenju skakača, na 120 m-skoj skakaonici, trijumfovao je 25-godišnji Poljak Adam MALIŠ. Drugo mesto je zauzeo Finac Mati Hautameki, a treće Japanac Noriaki Kasai.

21.02.2003. 30 km nuškarci klasičnom stlom
     Nemac
Aksel TAJHMAN  osvojio je zlato u trci na 30 km klasičnim stilom. Srebro je pripalo Estoncu Jaku Meu, dok su norvežani morali da se zadovolje samo bronzom, zahvaljujući Frodeu Estilu.

20.02.2003.  10 km žene klasičnim stilom
     Norvežanka
Bente SKARI pobedom u ovoj trci osvojila je drugu zlatnu medalju u prva tri dana Svetskog prvenstva u italijanskom Val di Fjemu. Kao i na 15 km, olimpijska šampionka je i na 10 km odbranila titulu osvojenu pre dve godine na SP u Lahtiju (Finska). Ovo je njeno peto zlato na svetskim prvenstvima unordijskim sportovima.
     Kao i na pomenutoj trci od pre dva dana na 15km, drugo mesto i srebrnu medalju je osvojila
Kristina SMIGUN iz Estonije. Bronzanu medalju osvojila je norveška veteranka 39-godišnja Hilde PEDERSEN.

19.02.2003.  30 km muškarci, masovni start
     Tomas ALSGARD
, 31-godišnji norvešanin postao je novi svetski šampion u trci na 30 km. Do zlatne medalje je došao u foto finišu, u kom je za milimetar bio brži od  zemljaka Andersa OKLANDA, koji je imao isto vreme kao i pobednik. Sekundu za njima zaostao je njihov zemljak Frode ESTIL.

18.02.2003.  15 km žene, masovni start

Norveška takmičarka Bente SKARI osvojila je prvu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu pobedom u trci na 15 km sa masovnim startom. Ovom pobedom, Bente Skali, najbolja nordijka ove sezone sa deset trijumga u Svetskom kupu, odbranila je titulu osvojenu u ovoj istoj disciplini pre dve godine na SP u finskom Lahtiju.