14,15 - Mas start 12,5km žene
 - Nedelja, 11.02.2007.
          11,00 - Štafeta 4x6km žene
          14,15 - Mas start 15km muškarci

Italijanski Antolc u Južnom Tirolu je domaćin Svetskog prvenstva u biatlonu. Činjenica da je šampionat svečano otvorio Romano Prodi, Predsednik Italije, u društvu Andersa Beseberga, prvog čoveka IBU (Svetske biatlon federacije) samo je jedna od pokazatelja koliki se značaj daje ovom događaju.

Biatlon je iz godine u godinu sve popularniji, a prodatih 90.000 karata je svakako garancija da će takmičenje imati maksimalnu podršku sa tribina. Medalje će biti podeljene u 11 disciplina jer je prvi put na programu i okršaj u MIKS ŠTAFETI u kojoj će učestvovati po dva muškarca i žene što je svakako nova atrakcija.

Detaljnije o BIATLONU

Izvor:

Zlato za Mihaela Grajsa

11.02.2007. Mihael Grajs, trostruki olimpijski šampion iz Torina prošle zime, je osvojio zlato u mas start trci na 15km, kojom je i zatvoreno ovo takmičenje. Grajs je otpucao bez greške i uz solidno skijanje, svi su mu gledali u leđa. Bjorn Birnbaher je promašio dva puta, ali je i pored toga nemački mladić uspeo da dođe do srebra. Rafael Poare je sa jednim promašajem, doskijao je do bronze. Ole Ajnar Bjerndalen je promašio četiri hica, ali je uspeo da dođe do četvrtog mesta. On ima dva zlata sa početka prvenstva.

10.02.2007. Nemačke bijatlonke blistale su u subotu, na Svetskom prvenstvu u Antholcu.
    Bodrene od strane velikog broja zemljaka, koji su stigli u Južni Tirol, Andrea Henkel, Martina Glagov i Kati Vilhelm osvojile su sve tri medalje na 12 i po kilometara (grupni start) posle neizvesne trke odlučene u samom finišu.
    Mesta četiri i pet pripala su Ruskinjama Gusevoj i Jurjevoj, a najveće razočaranje predstavlja plasman Francuskinje Sandrin Baiji. Ona je promašila čak sedam hitaca i osvojila tek 23. mesto od 28 takmičarki na cilju.

Švežanima zlato u miks štafeti                Izvor: Sportski žurnal

08.02.2007. Premijerno takmičenje u Miks štafeti završeno je zasluženom pobedom Šveđana. Kvartetu sastavu, Helena Jonson, Ana Karin Olofson, Bjorn Feri i Karl Johan Bergman je ušao u cilj sa gotovo pola minuta prednosti ispred Francuske, dok je bronza pripala Norvežanima. Slovenci su prijatno iznenadili plasmanom na 4. mesto, a debak doživeli favorizovani Nemci na 5. mestu,.. Rusi tek deveti.

Linda Gruben najbolja na 15km                Izvor: Sportski žurnal

07.02.2007. Norveška biatlonka Linda Gruben je na veoma ubedljiv način osvojila zlatnu medalju u trci na 15 km. Uz drugoplasiranu Francuskinju Florans-Baverel Rober je jedina od svih učesnica bil precizna na sva četiri gađanja i to je uz veoma solidno trčanje bilo dovoljno za trijumf.
     Bronza je posle velike borbe pripala Nemici Martini Galgov, dok je najveći tragičar trke svakako Šveđanka Ana Karin Olofson koja je fenomenalno trčala, ali je promašila četiri puta. O njenoj brzini dovoljno govori da je uprkos silnim greškama na strelištu na kraju bila peta i da je samo bar još jednom pogodila metu, sa lakoćom bi osvojila bronzu.
     Ovako, lideru Svetskog kupa ostaju srebro i bronza iz sprinta i kombinacije, a Grubenova je posle drugog mesta na 10km zasluženo stigla do zlata na najdužoj deonici.

04.02.2007. Norvežanin Ole Ejnar Bjerndalen osvojio je i drugu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u bijatlonu. On je u Antolcu, na severu Italije pobedio u trci na 12,5 kilometara kombinovanim stilom.
     Drugo mesto i bronzanu medalju u fotofinišu je osvojio Rus Maksim Čudov, a bronza je pripala olimpijskom šampionu Vinsentu Defrasnu iz Francuske.
     Francuz je u trčanju bio sporiji od većine konkurenata za sam vrh, ali je od ukupno 20 meta tokom trke promašio samo jednu i tako nadoknadio ono što je gubio 'na skijama'.
     Bjerndalen je najavio da bi mogao da ponovi rezultat sa prethodnog SP kada je osvojio četiri zlatne medalje.
     Čeh Slezingr je lošim pucanjem izgubio priliku da osvoji još jednu medalju, završio je kao četvrti, Norvežanin Svendsen bio je peti, a nekadašnji osvajač Svetkog kupa, Rafael Poire šesti.
     Nemci su razočarali, osvojivši 10, 11, 12. i 14. mesto.

04.02.2007. Magdalena Nojner, devetnaestogodišnja Nemica, pobednica je trke na 10 kilometara kombinovanim stilom na Svetskom prvenstvu u Antolcu. Ona je dan za danom osvojila zlatne medalje i već sada je 'viđena' kao najuspešnija takmičarka na šampionatu. Nekadašnja juniorska šampionka tako je na velika vrata ušla na seniorsku scenu.
     Druga je bila Norvežanka Linda Gruben, treća Šveđanka Ana Karin Olofson.
     Braniteljka titule, Nemica Kati Vilhelm, bila je osma.

Zlato za Bjornadalen  u sprintu
    03.02.2007.
Prvog takmičarskog dana Sbetskog prvenstva u bioatlobuodržane su trke u disciplini SPRINT.
     Muškarci su imali distancu od 10km, a pobedio je, očekivani favorit u ovoj disciplini, Norvežanin
Ole Ajnar Bjerndalen ispred Čeha Mihala Šlisigra i Ukrajinca Anri Derizemlija.

U ženskoj konkurenciji na 7,5 km, najbolja je bila 19-godišnja Nemica Magdalena Nojner ispred Šveđanke
Ane Karin Olofson i Ruskinje Natalije Guseve.

Bjornadalen - favorit Svetskog prvenstva

Norvežanin Ole Ajnar Bjerndalen je prva ličnost kod muškaraca, a uz to što je jedan od najboljih biatlonaca svih vremena, na ruku mu ide i to što se šampionat održava u njegovom drugom domu. Ole često trenira u Antolcu iz razkoga što je tu dom njegove supruge natali Santer. Čuveni viking je prvenstveno favorit u sprintu, gde ako bude precizan, rivali imaju malo šansi, a ako prvenstvo započne osvajanjem zlatne medalje, pitanje je ko će ga zaustaviti.
    Norvežani se uzdaju i u veterana Halvarda Hanevolda i sve boljeg mladog Emila Svendsena.

Niko kao Luk
     03.02.2007.
Frank Luk, legendarni nemački biatlonac, najuspešniji je učesnik Svetskih prvenstava u biatlonu. Kao član DDR i ujedinjene nemačke osvojio je 11 zlatnih, 5 srebrnih i 4 bronzane medalje.
     Sadašnji stručni konsultant na televiyiji Eurosport je najuspešniji kada su u pitanju zlatne medalje, a najviše odličja (21) osvojio je Norvežanin .
     U vrhu je i sadašnji nemački selektor Frak Urlih kao i još uvek aktivni Riko Gros, Sven Fišer i Rafael Poare.