tel. +381 11 / 3231 439

Plasman jugoslovenski takmičari na FIS rang listi
     Objavljene su konačne  FIS rang liste za sezonu 2002 u Alpskom skijanju . . .
     5.rang lista - važi od 01.05.2002.

Pogledajte plasmane jugoslovenskih takmičara na njima kao i sve njihove dosadašnje nastupe na FIS trkama.

Ski takmičenja u Jugoslaviji i Bosni na oskudnom snegu
     Sredinom marta, na Kopaoniku i Jahorini održana su ski takmičenja. I pored male visine snega, organizatori su uspeli da pripreme staze za trke.

Petak 15.03.02.Kopaonik, staza Centar
VI Prvenstvo Jugoslavije u snowboardu u disciplinama slalom i veleslalom.

rvenstvo Republike Srpske za mlađe kategorije u slalomu

Od 23. februara do 03. marta 2002. na Kopaoniku je održano Državno prvenstvo Jugoslavije i Prvenstvo Srbije u alpskom skijanju.     Rezultati !

Jugoslovenski takmičari na FIS trkama u sezomi 2002.

23 i 24. mart 2002. Rogla - Slovenija
Na slalomu koji se bodovao kao Nacionalno prvenstvo, jugosloveni su postigli sledeće rezultate. Jelena Lolović 31. mesto u ženskoj komnkurenciji. Marko Đorđević 49. mesto a Veljko Đorđević nije završio prvu vožnju u muškoj konkurenciji.
       23 i 24. mart 2002. Krvavec - Slovenija
Na veleslalomu koji se bodovao kao Nacionalno prvenstvo, jugosloveni su postigli sledeće rezultate. Jelena Lolović 6. mesto u ženskoj komnkurenciji. Marko Đorđević 37. mesto a Veljko Đorđević 65. mesto u muškoj konkurenciji.
       21. mart 2002. Semmering - Austrija
Na ovoj slalomskoj Fis trci od jugoslovena učešće je imao samo Marko Đorđević, ali nije uspeo da završi prvu vožnju.
       16. mart 2002. Soriska Planina - Slovenija
Na drugom slalomu koji se takođe bodovao kao FIS trka, jugoslovenski takmičari su zauzeli sledeća mesta: Jelena Lolović 13 mesto, Marko Đorđević 21. mesto i Veljko Đorđević 43. mesto.
       15. mart 2002. Soriska Planina - Slovenija
Na slalomu
koji se bodovao kao FIS trka, jugoslovenski takmičari nisu imali upeha. Jelena Lolović nije uspela da završi prvu trku, dok Marko i Veljko Đorđević nisu završili drugu trku.
       12. mart 2002. Krvavec - Slovenija

Na veleslalomu
koji se bodovao kao FIS trka, jugoslovenski takmičar Veljko Đorđević je zauzeo 44. mesto.

Rezime učešća takmičara iz Savezne Republike Jugoslovije na Zimskim Olimpijskim igrama 2002
     Kako na predhodnim u Naganu 19
98 i upravo završenim Zimskim Olimpijskim igrama u Solt Lejk Sitiju 2002 nisu ostavili značajan trag. Ipak, izvestan korak napred je načinjen. To se pre svega odnosi na plasman Marka Đorđevića (27. mesto u slalomu), a još više na utisak koji je svojim vožnjama ostavila Jelena Lolović. Greške koje je načinila ne remete ocenu da je vidno napredovala. Slična ocena bi se mogla reći i za naš bob četvorosed na čelu sa Borisom Rađenovićem.
     Mora se imati u vidu da zimski sportovi na našim prostorima nisu dovoljno podržani. Činjenica je da mi imamo samo turističke centre, ali ne i pravi zimski sportski centar, da gotovo niko, pa ni država,  nije previše zainteresovana za ulaganje u ove skupe sportove.
     Uostalom, kompletno učešće naših takmičara na Olimpijadi, kao i pripreme i učešća na kvalifikacionim takmičenjima realizovana su isključivo novcem iz inostranstva - sredstvima međunarodnog olimpijskog komiteta i njegovih fondova i programa.
     Državu Jugoslaviju, učešće "plavih" u Solt Lejk Sitiju nije koštao ni dinar.

Nastup Jugoslovena na Zimskim olinpijskim igrama

BOB četvorosed
     Posada jugoslovenskog boba-četvoroseda u sastavu RADJENOVIĆ Boris - pilot, ĐURĐIĆ Dalibor, VUČINIĆ Rašo i RAĐENOVIĆ Vuk osvojila je 25 mesto od 29 plasiranih ekipa.
     Prvo mesto je zauzela posada nemačkog boba.

Olimpijski slalom za muškarce
(23.02.2002)

Pobedio je francuz Žan pjer Vidal (1:41.46) ispred zemljaka Sebastiana Amiea i engleza Alena Bakstera.
     Jugosloven
Marko Đorđević (23 godine) zauzeo je 27 mesto (1:55,99). Posle prve vožnje (55.95) zauzimao je 37 poziciju. Stazu u drugoj vožnji je prešao za 1:00.04. Plasman mađu prvih trideset je veliki uspeh našeg maldog takmičara.

Olimpijski veleslalom za žene (22.02.2002)

I treća zlatna medalja za Janicu Kostelić, koja je pobedila i u Olimpijskom veleslalomu. Srebrna je pripala šveđanki Anji Person a bronzama švajcarskoj skijašici Sonji Nef.
     Jugoslovenka Jelena Lolović
(sa startnim brojem 54) je trku završila na 40 mestu. U želji za što boljim plasmanom u drugoj vožnji je napravila jednu grešku koja joj je oduzela par sekundi, tako da nije uspela da ostvari željeni plasman među prvih 30 smučarki.

Olimpijski veleslalom za muškarce (21.02.2002)
     Pobednik je austrijanac Stefan Eberharter (2:23,28) ispred amerikanca Bode Milera i norvežanina Lase Kjusa.
     Jugoslovenski smučar Marko Đorđević (23 godine) 41. u Olimpijskom veleslalomu. U prvoj vožnji startovao je 67 i zauzeo 48 mesto, da bi posle druge vožnje zauzeo konačno 41 mesto sa 10,37 sekundi zaostatka.

Olimpijski slalom za žene (20.02.2002)
     Pobednica Olimpijskog slaloma je hrvatica Janica Kostelić, kojoj je ovo treća olimpijska medalja uz zlato u kombinaciji i srebro u superveleslalomu. Hrvatska slavi svoju skijašicu, na stotine ljidi je spontano izašlo na ulice hrvatskih gradova radujući se zlatnoj medalji svoje zemljakinje.

Posle 38 mesta u prvoj vožnji slalomske trke na ZOI, jugoslovenka Jelena Lolović
(sa startnim brojem 60) nije uspela da završi drugu vožnju. Na teškoj stazi, ona je izletela sa staze dve kapije pre cilja.

Svakog vikenda na II kanalu

ski trke
 Svetskog kupa

Nastup Jugoslovena na FIS trkama

11 i 12. mart 2002. Krvavec Slovenija
     Na veleslalomskim trkama od jugoslovena učestvovao samo Veljko Đorđević.
Na veleslalom trci 11. marta koja se bodovala kao Nacionalno prvenstvo, Velko nije uspeo da završi prvu vožnju.
Na veleslalomu 12. marta koji se bodovao kao FIS trka, Veljko Đorđević je zauzeo 44. mesto

17.02.2002. Zwiesel (GER)
     U drugom FIS veleslalomu Ćuranoli Haris je zauzeo 46. mesto. Ostali su ostali bez plasmana. Sušić Aleksandar nije se pojavio na startu druge vožnje, dok Aranitović Miljan nije završio prvu vožnju.
     16.02.2002. Zwiesel (GER)
     U FIS veleslalomskoj trci - 47.mesto Ćuranoli Haris, a 83.mesto Aranitović Miljan

09.02.2002. Berchtesgadem (GER)
     Na FIS slalomskoj trci Paunković Aleksandar je zauzeo 57 mesto. Ćuranoli Haris i Aranitović Miljan nisu završili drugu vožnju, dok Susić Aleksandar nije završio prvu vožnju.

04.02.2002. Kope - Ravne (SLO) vožen je slalom u konkurenciji žena. Jugoslovenka Iva Vulović zauzela je poslednje 13. mesto. Mnogo takmičarki je odustalo, a Mila Đorđević u prvoj vožnji nije
     03.02.2002. Kope - Ravne (SLO)
Na Državnom juniorskom prvenstvu Slovenije u alpskom skijanju u disciplini Slalom učestvovali su i jugoslovenski takmičari. Mašan Miličić je zauzeo 63. mesto, a Marko Vučković 68.mesto od 71 takmičara sa plasmanom. Bolji plasman se očekivao od Veljka Đorđević, ali on nije uspeo da završi drugu vožnju

29.01.2002. Krvavec (SLO)
     U drugom FIS veleslalomu za muškarce održanom u slovenačkom ski centru Krvavec učestvovali su i jugoslovenski takmičari. Najbolje, 34. mesto, postigao je Veljko Đorđević. Na 46. mestu je Mašan Miličić, dok Marko Vučković nije uspeo da završi dtugu vožnju.
     Istoga dana je održan i FIS veleslalom za žene, na kome su startovale Mila Đorđević i Iva Vulović, ali nisu uspele da završe prvu vožnju.

28.01.2002. Krvavec (SLO)
     U prvom FIS veleslalonu koji je održan u ovom slovenačkom ski centru od jugoslovena je učestvovao samo Veljko Đorđević i zauzeo je 44 mesto.

25,26 i 27.01.2002. Innerkrems (AUT)
     Na Univerzitetskom
trkamičenju u ovom austrijskom ski centru u blizini Klagenfurta, u veleslalomskoj trci je učestvovao i naš olimpijac Marko Đorđević i zauzeo 5. mesto. Veljko Đorđević je na istoj trci zauzeo 52. mesto.
     U slalomskoj trci Marko nije uspeo da završi drugu vožnju, a Veljko je zeuzeo 51. mesto.
     U Super-G trci  nastupio je samo Veljko i zauzeo 66 mesto od 75 plasiranih takmičara

Jelena

Prvi nastup JELENE LOLOVIĆ u Svetskom kupu
     27.01.2002. Kortina d'Ampeco Na sedmom ovogodišnjem veleslalomu u konkurenciji smučarki nastupila je i Ječena Lolović  sa poslednjim startnim brojem 68 ali, na već prilično oštećenoj stazi, nije uspela da završi prvu vožnju. Ovo je bila njema treća trka u oviru Svetskog kupa.
     19 i 20. 01.2002.
nastupila je prvi put na trkama Svetskog kupa u
Bischofswiesen (GER). U veleslalomu posle prve vožnje nije uspela da se probije među prvih 30 i kvalifikuje za drugu. Sutradan u slalomu nije uspela da završi prvu vožnju. Ovo je bio prvi nastup jedne srpkinje u Svetskom kupu u alpskom skijanju.
     Pogledajte sve Jelenine nastupe na FIS trkama . . .

Marko

I smučari nužu plasmane u FIS trkama
     14.01.2002. Kranjska Gora FIS trka u veleslalomu za muškarce, Marko Đorđević je zauzeo 32 mesto, Veljko Đorđević 51, a Miloš Vujović 70 od ukupno 71 takmičara.
     16.01.2002.
Kirchberg (AUT) FIS trka u veleslalomu za muškarce, Marko Đorđević je zauzeo 46 mesto
     19 i 20. 01.2002. u St Lambrehtu (AUT) na Citizen veleslalomu Marko Đorđević je osvojio 6, odnosno 8 mesto.
     Pogledajte sve Markove nastupe na FIS trkama . . .